Vůně jsou maličké světy, které odhalí svá tajemství jen tomu, kdo je bude milovat...

sobota 11. srpna 2012

Lanvin Jeanne Lanvin Couture aneb od nevinnosti k svůdnosti


Nedávno mě mezi novinkami roku 2012 zaujala vůně Lanvin Jeanne Lanvin Couture. Je to totiž nová interpretace téže vůně z roku 2008. Byla jsem velmi zvědavá, kam se parfém za ty 4 roky posunul, nebo spíše - kam byl posunut výrobci. Výsledek je, že jsem z něho velmi mile překvapená!

Je vidět, že se Lanvin rozhodl pokračovat v příběhu, který v roce 2008 začal. Dříve velmi mladistvě nevinná a v pastelově růžové oděná Lanvin Jeane Lanvin se totiž proměnila v sebevědomou ženu, která ráda vyhledává vzrušení, je trochu rebelantkou a svojí kořisti hledí bez váhání do očí. Přitom si ale zároveň zanechává svoji eleganci a něžný půvab. Naše hrdinka příběhu si prostě jen sundala hladké balerínky a nahradila je vysokými podpatky, se kterými se rázem ocitla v závratných výšinách.
Další velmi zajímavou věcí, která nemůže zůstat bez povšimnutí, je flakon ozdobený legendární grogrénovou stuhou. Překrásná grogrénová stuha zdobí všechny díla Albera Elbaza (módní návrhář a kreativní ředitel Lanvin). Tato stužka se totiž dříve dlouhé roky ukrývala na vnitřní straně korzetů. Lanvin se ale rozhodl půvabnou grogrénovou stuhu zbavit anonymity a stužka se začala objevovat na okrajích luxusních lodiček, na řemíncích kabelek nebo lemuje linii zipů na zadních stranách dámských šatů. Grogrénová stuha obepíná i krk flakonu Jeanne Lanvin Couture a zároveň tak důmyslně evokuje známého motýlka Abera Elbaza.

Jeane Couture vychází z ovocné a pižmové kompozice první vůně Jeanne, zároveň však odhaluje i její nové aspekty. Hned v samotném úvodu je parfém cítit sladkými malinami, které jsou poté doplněny jemnými lístky fialek. V srdci se ukrývá jemný smyslný nádech pivoňky a magnólie. Významnou úlohu ve vůni zastává čisté pižmo a cedr, který parfému propůjčuje hřejivou svůdnost.

Dalo by se říci, že Jeanne Lanvin Couture si dokonale zachovává svoje ovocné DNA, ale navíc je obohacená o víc sofistikovaných tónů. Dřevitý základ však skvěle podtrhuje její klasickou eleganci.
Vůně Jeanne Lanvin Couture mě velmi nadchla a udělala na mě velký dojem. Oceňuji její schopnost rozvinout svůj příběh do další kapitoly, aniž by něco ztratila ze svého předešlého půvabu. Vůně si zachovala svoji podstatu, jenom kapánek „povyrostla“ a dospěla.

A co vy, už jste vůni vyzkoušeli? Jaký je váš názor?

Další informace
Podobná vůně: Lanvin Jeane Lanvin
Sluší ženám: elegantní, svůdná
Kategorie: ovocná, květinová

Oficiální informace od výrobce:
Skupina vůně: květinově ovocná
Rok uvedení: 2012

Složení parfému:
Hlava: vodní tónz, malina fialka
Srdce: magnólie, pivoňka
Základ: pižmo, cedr


2 komentáře:

  1. Tahle vůně je opravdu překrásná, taky mě v parfumerii zaujala. Chtěla bych si ji někde objednat na internetu, nevíte kde je to nejlepšía nejrychlejší? Potřebovala bych, aby mi to přišlo co nejdříve.

    OdpovědětVymazat
  2. Tak zkus vůni objednat na jedenklik.cz, nedávno jsem si od nich objednávala parfém a druhý den v pořádku přišel.

    OdpovědětVymazat