Vůně jsou maličké světy, které odhalí svá tajemství jen tomu, kdo je bude milovat...

pátek 25. června 2010

Cesta do hlubin parfumerií... Aneb další várka novinekNěkteré se na policích parfumerií skvějí již několik týdnů, jiné se zřejmě zatím ještě neohřály, jedno mají však společné - dosud zde o nich nebyla zmínka...

A tak se nebudeme zdržovat a jdeme na to... Anebo... Víte co? Dnes jsem poprvé vůně slyšela mezi sebou komunikovat. Sice to je jen takové plkání a švitoření, ale nerada bych vás o něj připravila...


Lancome Tresor In Love: "Ahoj Versace Versus, tváříš se jako pořádná drsňačka, skoro bych od Tebe čekala pořádnou pálku fialové nálože, pořádné mystiky a vůbec nekonvenčnosti..."
Versace Versus: "Hele, tohle mi říkat nemusíš, já to vím, že jsem zase jen ušlápnutá zapomenutelná "cool dívka". Je to už trapné, raději bych měla jiné rodiče než je Versace a marketingový tah. Ale co už, kdo nečeká nic světaborného, třeba nebude zklamán. Jsem taková nenáročná směska citrusů a jak to jen říci, prostě v podtextu něčeho sladce až větrově fialového. No počkej, ale ani ty nejsi žádný zázrak..."
Moschino Toujours Glamour: "Já bych se Tresorky zastala, je docela povedená. Sice to je remake původní klasiky Tresor, ale co už, doba se mění... Náhodou to je velmi romantické, křehké a něžné tvoření, aniž by musela být nutně napumpovaná milióny ovocných složek... Pravda, hruška s hebkou broskvičkou se nezapřou, ale náhodou se tyto složky k její sametové, růžové pudrovosti velice hodí... A já, nová odnož Moschino Glamour, jsem vlastně také romantička. Ale jiná, dokáži zaujmout jak klasické romantičky milující bílou a šeřík s fialkou, tak si své místo najdu i na poličkách milovnic gurmánských vůní, především s mandlí."
Lancome Tresor In Love: "Naprosto s Tebou, Moschino, souhlasím, jen je mi líto chudinky tady Lolity Lempicke Eau de Desir, která je naprosto shodná s původní Lolitou Lempickou, jen je tam opravdu více té "Eau" (vody).."
Lolita Lempicka Eau de Desir: "Jasně, jsem jen rozředěná Lolita Lempicka. Ale co už, na léto ujdu... Jen mi vadí, že se u nás v firmě jaksi šetří na nesprávných místech..."
Dior Escale Aux Marquises: "U nás taky, už jsem třetí z řady Dior Escale... Naštěstí dokáži podle mne zaujmout. Jasně, nejsem žádná originální ikona, ale v létě budu pro mnoho mých nositelek velmi příjemná... Krvavý pomeranč, skořice, spousta koření dohromady s jiskřivými citrony je velmi lákavé potěšení, které je sice opatrné, aby se líbilo, ale zato tu tato kombince snad ještě nebyla tolikrát..."
Prada L´Eau Ambrée: "Já se snad také mohu řadit mezi ty povedenější a také s odvážným nápadem, i když ne možná plně dotaženým do konce. Jsem hebké spojení citrusů a sladkého opojení orientální ambry, růže a vanilky... nevyčnívám do okolí, ale držím se těsně okolo majitelky, jejichž tělo lehce zahřívám a nenápadně erotizuji... Jo, jinak co s týče Armani Acqua di Gioia, tak mám srach mluvit nahlas, zajímalo by mne, co si myslí tato vůně sama o sobě... snd nemá přehnané mínění stejně tak jako přehnanou reklamu?"
Giorgio Armani Acqua di Gioia: "Neboj se, prezentuje mne sice nákladná reklama s počítačem až nechutně upravenou modelkou, ale moc dobře vím, že přináším jen nechutně přeslazený cukr s mátou, limetkou a až příliš průbojným vodním příbojem, tedy pardon, akordem... Armani se kazí, vím to, ale já jsem příliš malý pán na to, abych ho přiměl k poctivému řemeslu, které dělal předtím... Hold asi u nich v království kraluje zrovna cukr, cukr a cukr... viz např. vůně Idole."


Tak a už se došvitořilo, co si myslíte o jejich švitoření vy? Mají pravdu, nemají?


3 komentáře:

  1. Souhlasím s Acqua di GIo, je přeslazená jako kompot :-(

    OdpovědětVymazat
  2. mě připomíná bonpari - laciný bombóny....škoda

    OdpovědětVymazat
  3. naprosto přesné - Acqua di Gioia = BONPARI, blééé..

    OdpovědětVymazat