Vůně jsou maličké světy, které odhalí svá tajemství jen tomu, kdo je bude milovat...

sobota 13. února 2010

Další parfémový výlet...Nedávno jsem si udělala malý "turistický" výlet do parfumerií (samozřejmě když už jsem byla v nákupním centru, tak jsem si "nutně" musela koupit i nějaké ty dva kousky oblečení na jaro). A jak výlet dopadl? Poměrně dobře, až jsem se sama divila, kolik novinek se najednou vyrojilo - a to prosím ještě ani nezačalo jaro, jejich hlavní sezóna...Účty skládám zde:


Jako první se mi pod nos dostala novinka od značky Burberry a hned poté od DKNY, ale o těch jsem již psala nebo brzy napíši. V krátkém sledu se tedy nyní zmíním spíše o vůních, které nejsou tak příliš "na očích", protože to jsou značky buď nové nebo ne příliš u nás propagované.

Shiseido Zen Eau de Parfum 2010 - jedná se o limitovanou edici na jaro/léto 2010, která je konečně výrazně zajímavější než její dřívější limitky či klasická Zen. Je pěkně hutná, tak akorát sytá, přesto květinově-ovocná a lehce nasládlá. Podle oficiálního textu výrobce je určena pro letní večery a já bych s tímto textem určitě souhlasila, jelikož je z ní cítit lehounké květinově-exotické aroma a především teplá, hřejivá ambra, která všemu dává ten správný punc koketnosti a živelnosti.

A pak tady máme novinku nejnovinkovatější, jelikož se jedná o zcela první vůni značky True Religion, jejíž oblečení (především džíny) je určeno zejména pro mladé lidi. Takže na parfémový trh dorazila další značka podobná značkám jako jsou Diesel či Replay. A jaká True Religion tedy je? Je až s podivem, že do tak luxusně a honosně vypadajícího flakonku výrobci "nalili" pouhou lehounkou ovocně svěží vodičku ne nepodobnou nám všem známé Light Blue. Takže opět čekejte jen a jen lehounký závan citrusů a zeleného jablka. Ale nakonec nebuďme tolik přísní - vůně je to ostatně roztomilá...

A taky se nelze nezmínit o tajemné černokněžce z dílny Lalique, kterou je Encre Noire Pour Elle. Její manžel byl na trh s parfémy přiveden již v roce 2006 a jednalo se a stále jedná o velmi pozoruhodnou vůni plnou nádherného slaně zemitého vetiveru. Něco podobného jsem tedy samosebou čekala od jeho nové manželky. Bohužel se nestalo a dojem z papírku byl takový všelijaký - nebyla ani příliš temná, necítila jsem ani vetiver, ani nic zajímavého či pozoruhodného... Možná jsem si však vůni měla stříknout na ruku a pořádně se s ní sžít, možná teprve pak bych objevila její kouzlo. Takto mohu pouze říci, že jsem měla tu čest s lehce zemitě-pudrovou vůni, okolo níž sem tam roste nějaké to kvítko-nedochůdče... Tak možná ještě příště ;-)

Jako poslední vám představím vůni, na kterou jsem se těšila poměrně hodně, už pouze pro její neotřelý, byť trochu přeplácaný flakónek. Je to novinka od formy Van Cleef & Arpels a jmenuje se jednoduše Oriens. Ovšem pro mne je to tedy zklamání číslo jedna! Raději nejdříve zveřejním, co o ní píše výrobce: "Nová vůně Oriens nyní symbolizuje vstup tajuplného světa i do sféry luxusních parfémů a oslavuje jeho půvaby skutečně důstojně. Flakón v podobě luxusního prstenu ozdobeného uzávěrem inspirovaným drahocenným turmalínem přímo symbolizuje kreativitu i ryzí mistrovství, jenž je domovem v klenotnictví Van Cleef & Arpels." A jak tedy vůni vnímám já? Bohužel jako velmi nepovedený pokus o sladce orientální hit. Ucítíte mix nejrůznějšího ovoce v čele s černým rybízem a do toho vám bude falešně hrát pačuli - prostě a jednoduše přeplácaný, nesladěný koncert jak mám být. A to Van Cleef & Arpels byl vždy na vůně mistr...


Vyzkoušeli jste? Napište svou vlastní recenzi nebo klidně jen názor do komentáře...


Žádné komentáře:

Okomentovat