Vůně jsou maličké světy, které odhalí svá tajemství jen tomu, kdo je bude milovat...

úterý 17. února 2009

Acqua di Parma Iris NobileNoblesní šepot kosatce...Acqua di Parma je italská parfémářská firma, která v roce 2016 oslaví sto let svého vzniku. Během své historie stihla navonět již značnou řádku celebrit, mimo jiné například slavnou Audrey Hepburn. Proslavila se také svou slavnou kolínskou z počátku 20. let 20. století, kterou rovněž používaly ty největší hvězdy tehdejšího nebe.
Iris Nobile EdT byla stvořena v roce 2004, já však nyní budu recenzovat parfémovou vodu (EdP) z roku 2006, který se od původní toaletní vody liší zejména intenzitou a také cypřišových základem (dubový mech, pačuli).
Iris Nobile je jedna z těch vůní, které na počátku příliš neoslní, ale zato se později rozvijí do překrásné, plné a bohaté vůně, které se dá jen stěží odolat. Parfém začíná až příliš ostrými citrusovými tóny a rovněž lehce nahořklým anýzem. Srdce, které překvapí teprve cca po pěti minutách, je však již výrazně hladké, nasládle a máslově kosatcové. Ovšem nečekejte kosatec v jeho celé kráse, jelikož ten je zde výrazně zaprášen lehkými mýdlovými tóny ylang-ylangu a něžnou pomerančovou vůní pomerančového květu. Zespoda pak pronikají suché zeleně-zemité tóny mechu a pačuli. Zkrátka a dobře, Iris Nobile je kosatec spíše sušší, rozhodně svěžejší, ale přesto velmi originální a tiše elegantní.
Parfém bude báječně vynikat na strohých, spíše pohublých ženách s jejich typickou chladnou krásou...


Podobné vůně: -

Sluší ženám: klidná

Alegorie vůně: energie

Typ vůně:

květinová

dřevitá


Ostatní atributy:

mýdlo

pomerančový květ

kosatec


citrusy

Oficiální informace od výrobce:


Skupina vůně: květinová dřevitá pižmová

Rok uvedení: 2004/2006

Tvůrce: Francoise Caron/ Francis Kurkdjian

Reklama: zde


Složení parfému:

Hlava: mandarinka, bergamot, anýz
Srdce: kosatec, pomerančový květ, ylang-ylang
Základ: pačuli, vanilka, krystalky ambry, dubový mech


Výhodně koupíte zdeVyzkoušeli jste? Napište svou vlastní recenzi nebo klidně jen názor do komentáře...


Žádné komentáře:

Okomentovat