Vůně jsou maličké světy, které odhalí svá tajemství jen tomu, kdo je bude milovat...

pátek 12. června 2009

Tři parfémy...co mají společného?Hledáte rádi to, co mají různé věci společného? Ať již proto, že jste odjakživa podivín a filosof (a prostě milujete Platóna a jeho věčné ideje), z toho důvodu, že jste studoval češtinu a miloval fonologii, nebo jednoduše kvůli tomu, abyste se někdy nenudili? Jestli jste odpověděli kladně, mám tu pro Vás jeden oříšek - co mají společného parfémy Britney Spears Curious, Diesel Plus Plus Feminine a Pierre Balmain Ambre Gris? Tedy kromě své platónské "ideje parfému" alias "parfémovosti" ;-)

Nevíte? Nebojte se, hned se to dozvíte...


Curious Britney Spears vznikla v roce 2004 jako vůbec první parfém této populární zpěvačky. Nenadchne, ani neurazí, dlouho nevydrží, ale nezapře v sobě poměrně výraznou, mléčně bílou a jemně exotickou tuberózu. Nečekejte tedy žádnou ovocnou slaďárnu, ale poměrně dobře vyvážený, sladší květinově bílý parfém. Něco na způsob bílé čokolády, hrstky květin a rumu...Diesel Plus Plus Feminine patří také mezi krémové sladší vůně, ale zde se spíše dočkáte velmi výrazné mandle, suchého vápna a sušeného mléka. Výsledný dojem je více než zajímavý a vůni doporučuji nosit doplněk k něčemu bílému, ležérnímu a přitom elegantnímu.Od Ambre Gris firmy Pierre Balmain očekávejte pořádnou nakládačku šedé ambry. Jedná se o velmi poctivou, elegantní a vyváženou vůni, která vám nabídne něco na způsob půvabu a vznešenosti parfémů Chanel. Zřejmě se tak jako já dočkáte pudru, mléka, skořice a koření...
Tak už? Nepomohla ani "nenápadná" nápověda v podobě zvýrazněných ingrediencí? Odpověď je tedy následující - všechny tři parfémy vám jednoduše a prostě poskytnou potěšení, které je založeno na jedné dominantní ingredienci. Curious se motá okolo tuberózy, Plus Plus Feminine okolo mandle a Ambre Gris si zahráva s ambrou. I takových vůní bych si vážila, nejenže skrze ně poznáte, jak voní jednotlivé složky, ale také zjistíte, že není třeba příliš kombinovat, aby se dosáhlo kýženého voňavého cíle...Vyzkoušeli jste? Napište svou vlastní recenzi nebo klidně jen názor do komentáře...4 komentáře:

 1. Diesel Plus Plus Feminine - souhlas,je zajímavá.Mandle s mlékem,a nebo pěkný mandlový krém,ano,ale co je to tam k tomu?Za "dřevité a mléčné tóny" ve složení,které se na stránkách dost různí,se dá schovat leccos a autorka Elapela to vystihla a pojmenovala perfektně - Suché vápno.Při první zkoušce z odstřiku působila "vápenná" kompozice trošku uměle,ale brzy jsem jí přišla na chuť.Myslím,že komu by to vápno trochu vadilo,(začla jsem ho tam naopak vyhledávat a to je to první Plus)nakonec vyvane a výsledek je příjemná mandlová mléčná krémovka s celkem dobrou výdrží.Druhé Plus je víc než příznivá cena.

  OdpovědětVymazat
 2. Diesel Plus Plus Feminine - já se naopak řadím k odpůrkyním této "vůně", ta mléčná umělost mě vysloveně dráždí žaludek, takže doporučuji všem důkladně před koupí odzkoušet.

  OdpovědětVymazat
 3. Velice nepříjemná vůně. Objednávala jsem si jí tehdy na slepo dle recenzí. Nedoporučuji! Připomněla mi silně biolit!

  OdpovědětVymazat
 4. Krásná,hřejivá,nezaměnitelná.Ideální na zimu.Výborná výdrž.

  OdpovědětVymazat