Vůně jsou maličké světy, které odhalí svá tajemství jen tomu, kdo je bude milovat...

pondělí 16. února 2009

Serge Lutens Santal BlancZasněžené santalové dřevo...Serge Lutens je skutečně všestranný člověk
- nejenže se proslavil svými fotografiemi, natočil také dva artové filmy, věnuje se vizážistice, módnímu návrhářství, ale především parfémům. V roce 2000 dokonce založil svou vlastní značku, jejíž parfémy jsou celosvětově považovány za jedny z nejoriginálnějších a nejkrásnějších. Na tvorbě parfémů se Serge Lutens podílí se svým osobním "nosem", parfumérem Christopherem Sheldrakem.
Serge Lutens rozděluje své vůně do dvou kategorií. První z nich je určena skutečně široké veřejnosti (export line; vůně v hranatých flakoncích) a prodává se v parfumeriích po celém světě, druhá z nich je exkluzivní (exclusive line; vůně ve flakoncích podobných zvonu) a najdete ji pouze v jeho pařížském butiku nebo si jednotlivé vůně můžete nechat z butiku poslat přímo domů.
Santal Blanc patří do tzv. export line a je to vůně zasněženého uklidňujícího santalového dřeva. Abych to však upřesnila, vůně se skládá z bílého santalového dřeva, které je proslavené svou hřejivou krémovou vůni dřeva, jemného koření a sladké skořice. Pro někoho se tato vůně může stát doslova požitkem, někdo ji naopak odsoudí pro její pronikavou sladkost a suché tóny.
Každopádně Santal Blanc je vůně výjimečná, netradičně sladká, místy až mysteriózní a nádherně krémová... Možná již proto, že v sobě obsahuje vzácné bílé santalové dřevo, které se dnes již většinou nahrazuje méně známými odrůdami či syntetickým santalem.


P
odobné vůně: -

Sluší ženám: náročná, požitkářská

Alegorie vůně: exotika

Typ vůně:

dřevitá


Ostatní atributy:

koření

skořice

santalové dřevo

Oficiální informace od výrobce:


Skupina vůně: cypřišově dřevitá

Rok uvedení: 2001

Tvůrce: Christopher Sheldrake

Reklama: zde


Složení parfému:

bílé santalové dřevo, skořice, pískavice řecké seno, růžový pepř, růže, jasmín, kořen kosatce, pižmo, benzoin, kopajvový balzámVyzkoušeli jste? Napište svou vlastní recenzi nebo klidně jen názor do komentáře...


Žádné komentáře:

Okomentovat