Vůně jsou maličké světy, které odhalí svá tajemství jen tomu, kdo je bude milovat...

pondělí 16. února 2009

Guerlain Apres L´OndéeVlhká, vášnivá země...Apres L´Ondée, v překladu "Po deštivé přeháňce", je další klasikou světoznámé firmy Guerlain z roku 1906, která je však díky Mitsouku a Shalimaru trošičku upozaděna. Ovšem není vůbec proč, jelikož vůně je to více než krásná a v dnešní době má rovněž co říci.
Jacques Guerlain skutečně stvořil jedinečnou vůni, jež v celé své kráse oslavuje hladovou zemi, která skrze stonky a lístky květin natahuje svůj vášnivě nedočkavý jazyk, čekající na milosrdný déšť. A pak... pak je již po dešti, země je ukojená, klidná a vydává teplý a vlhký zemitý odér, kolem se povaluje líná mlha, je šero a sychravo a tráva se třpytí čistotou...
V překladu to znamená toto: pudrová fialka spolu s anýzem čeká, až k ní dorazí vlhce kořenitý karafiát a společně s ním se poté ponoří do oparu z máslově dřevitého kosatce a krémové vanilky.
Vůně je to skutečně nádherná a stále okouzlující, potěší pravděpodobně milovničky lehce pudrových, diskrétně sladších a těžších květinových vůní...Podobné vůně: Guerlain L´Heure Bleue

Sluší ženám: nostalgická, melancholická

Alegorie vůně: nostalgie

Typ vůně:

květinová

orientální


Ostatní atributy:

koření

fialka

karafiát

kosatec


Oficiální informace od výrobce:


Skupina vůně: orientálně květinová

Rok uvedení: 1906

Tvůrce: Jacques Guerlain

Reklama: zde


Složení parfému:

Hlava: anýz, kasie
Srdce: fialka, karafiát
Základ: kosatec, vanilkaVyzkoušeli jste? Napište svou vlastní recenzi nebo klidně jen názor do komentáře...


2 komentáře:

  1. Děvčata, která jste ji vyzkoušela, napište nám jaká je, jakou má výdrž a lze k něčemu přirovnat?

    OdpovědětVymazat
  2. Začátku jsem se lekla, chce to chvilku vydržet, ale potom se rozvoní krásná kosatcovo-fialkovo-anýzová vůně. Je dřevitá, jemně a snesitelně vanilková-(vanilka není moje oblíbená složka)
    Škoda malé výdrže :-(

    OdpovědětVymazat